Zasady treningowe

Zawodnicy stawiają się na treningi na 10min. przed planowaną godziną rozpoczęcia treningu. Czas ten zostaje przeznaczony na przygotowanie do treningu, zmianę obuwia itp.

Bardzo proszę o punktualne przybywanie na zajęcia, wszelkiego rodzaju spóźnienia dezorganizują zajęcia. W razie złej pogody na treningi przychodzimy w klubowym ortalionie. Jeśli nastąpiłoby gwałtowne załamanie pogody uniemożliwiające odbycie się treningu, zostaną Państwo poinformowani sms’em lub telefonem najpóźniej 45min przed rozpoczęciem zajęć, w przeciwnym razie trening odbywa się bez zmian. Usprawiedliwienia- bardzo proszę o informowanie o nieobecności zawodnika na danym treningu. Bardzo pomaga to nam w organizacji treningów oraz poszczególnych ćwiczeń jeżeli znamy wcześniej liczbę zawodników obecnych na zajęciach. Dzieci mają obowiązek trenować w strojach klubowych (koszulki, dresy oraz ortaliony klubowe). Stroje te obowiązują we wszystkich zajęciach sportowych organizowanych przez klub (treningi, sparingi, mecze wewnętrzne). Na wszystkie mecze ligowe każdy zawodnik musi posiadać dres klubowy. Osoby które posiadają jakiekolwiek braki w sprzęcie treningowym proszone są o jak najszybszą informację.

Każdy zawodnik obowiązkowo musi mieć ze sobą na treningach bidon bądź butelkę z wodą. Osoby które przynoszą na treningi pełne bidony, proszę aby była w nich woda albo napój izotoniczny (proszę o nie dawanie dzieciom napojów gazowanych, słodzonych, energetycznych).

Każdy zawodnik musi obowiązkowo mieć podczas zajęć ochraniacze na golenie. Proszę aby ochraniacze były założone pod getry lub spodnie dresowe. Zawodnicy muszą w nich ćwiczyć ze względów bezpieczeństwa i proszę o pilnowanie aby każdy zawodnik miał je na zajęciach. Podczas treningów dzieci przebywają pod opieką trenerów, rodzice podczas zajęć mogą obserwować treningi z trybun, zabrania się wchodzenia na płytę boiska oraz przebywanie za ławkami rezerwowymi lub bramkami na boisku ze sztuczną nawierzchnią. Z racji tego iż rozpoczynamy wzmożony okres rozgrywania meczy ligowych oraz sparingowych proszę o przestrzeganie poniższych zasad:

Zasadą każdej ławki rezerwowej oraz trenerów jest fakt, że jeżeli drużyna wraz z trenerem usadowi się po jednej stronie boiska – rodzice, znajomi, rodzina zawsze zajmują miejsca po drugiej stronie boiska.

Rodzice w trakcie meczu nie podchodzą do dziecka i nie musztrują, instruują, podpowiadają swojemu dziecku. Od tego zawsze tylko i wyłącznie jest trener i podczas meczu dziecko jest pod jego opieką. NIEDOPUSZCZALNE są sytuację w której rodzic wchodzi w role trenera (przykładowo udzielanie w tym samym czasie wskazówek sprzecznych z tymi które udziela trener). Zadaniem rodziców jest zawsze wspieranie i dopingowanie dzieci, zadaniem trenera jest prowadzenie drużyny w trakcie meczu. Jeżeli ktoś ma jakiekolwiek uwagi odnośnie meczu, trenera bądź innych spraw proszę o zwracanie się z takimi sprawami bezpośrednio do trenera najlepiej w momencie gdy wszyscy zawodnicy opuszczą szatnie. Takie rozmowy odbywają się zawsze bez udziału zawodnika.

Po każdym meczu miłym zwyczajem jest nagrodzenie zawodników (obu drużyn) brawami za mecz

Rodzice nie wchodzą do szatni ani przed ani po meczu, jest to czas przeznaczony dla trenera i zawodników.